Pergolos (Pergole) - Crafts Mecca siūlomos pergolos yra stipriausios rinkoje, sukurtos ir pritaikytos būtent šiauriniam klimatui, jos pasižymi didžiausiu atsparumu sniegui, vėjui, lietui. Dėl jų galimybių, žiemos metu nereikia pergolų laikyti atidarytų, nes jos puikiai išlaiko maksimalią sniego apkrovą.
Pergolas dengiančios lamelės gali būti 20 arba 25 centimetrų pločio, o jų ilgis gali siekti net 5 metrus. Tokių pergolų Jums nepasiūlys joks kitas gamintojas.
Pabrėžiame: visus išmatavimus, vandens nuvedimo ir pačios pergolos sistemą bei dažų spalvą pritaikome kiekvienam klientui individualiai pagal jo poreikius.
Pasirinkite dominančią kategoriją
Netaisyklingos formos | Karkaso šiltinimas |
BIOKLIMATINIŲ PERGOLŲ PRIVALUMAI
- Didžiausias kolonų aukštis gali būti iki 7 metrų, o tarp dviejų kolonų 7 metrų pločio ir 8 metrų ilgio atstumas. Pagrindiniai jungiamieji mazgai, kolonos, priekinės sijos ir lamelės yra pristatomi jau sumontuoti su paruoštais mazgais ir šarnyriniais elementais.
- Per visą pagrindinės sijos perimetrą yra integruotas vandens surinkimo padėklas. Tai leidžia efektyviai surinkti besikaupiantį vandenį ir jį nuleisti per kolonose įmontuotas angas. Minimalus jų skaičius konstrukcijoje – 2 vienetai.
- Modulių skaičius išilgai X ir Y ašių gali būti neribojamas, 2-4 konstrukcijų sandūroje turi būti naudojama 1 kolona.
MONTAVIMO GALIMYBĖS
Laisvai pastatoma |
Sieninė |
Pakabinama |
Integruota |
VERTIKALIOS INTEGRUOTOS SISTEMOS
- bioklimatinė pergola
- bioklimatinės pergolos
- bioklimatine pergola
Pergola (Pergole) iš tiesų yra inovatyvus ir kupinas šiuolaikinių technologijų statinys, kuris patinka daugeliui. Be to, ne visiems žinomas faktas, jog pergolos buvo montuojamos dar antikos Romos imperijoje ir kitose šalyse. Prisiminkite įvairias scenas iš filmų apie senovinius laikus, kuriuose žmonės ilsėdavosi, pietaudavo arba užsiimdavo kūryba būtent tokiose erdvėse. Taip kad tam tikri dalykai nesikeičia per tūkstančius metų, pergolos taip pat, tik jos ištobulėjo, kad kiekviena akimirka praleista šioje poilsio erdvėje būtų labiau komfortiška ir teiktų daugiau džiaugsmo.
Kuo ypatinga bioklimatinė pergola?
Bioklimatinės pergolos – viena iš pergolų pavėsinių rūšių, kurios išsiskiria montavimo galimybėmis, savo dydžiu, funkcionalumu, patvarumu ir moderniu dizainu. Privalumų iš tiesų labai daug, tiek savo išvaizda, tiek ir techniniu aspektu. Tačiau bene svarbiausia yra tai, jog galima sukonstruoti savo svajonių pavėsinę!
Bioklimatinio tipo pergolos pavėsinė – tai ganėtinai nemažas, galima sakyti, jog aukštokas statinys, kurios pagrindinę konstrukciją sudaro tvirtos ir didelės kolonos, sijos. Kitos sudedamosios – stogas, kuris gali būti iš lamelių ar kitų medžiagų, dėl ko automatiškai atsidaro ar prasiskleidžia; ir, žinoma, sienelės, į kurias integruojamos sistemos – pasirenkamas norimas įstiklinimo variantas arba išvis be jo. Tad tokia pergola gali būti skirtingų rūšių ir įvairiausių matmenų, atsižvelgiant į montavimą, stogą ir sienas.
Bioklimatinės pergolos montavimo galimybės
Pergolos (Pergole) montavimo būdų yra ne vienas, o kartais sumontuojama visiškai nestandartiškai – pagal individualų užsakymą – kaip pageidauja užsakovas arba, kai randamas geriausias sprendimas dėl neįprastos vietos poilsiui, t. y. pergolai.
Tačiau dažniausiai pergola gali būti:
- laisvai pastatoma (t. y. su keturiomis ar daugiau kolonų) bet kurioje vietoje, pvz., sode ar tiesiog tuščioje didesnėje teritorijoje. Jai sukurti yra įvairiausių galimybių. Ši pergola yra bene pats tobuliausias ir populiariausias pasirinkimas, nes tokia pavėsinė tampa idealia vieta viskam: poilsiui, susitikimams, darbui ar tiesiog norint pabūti vienumoje ir grožėtis gamta bet kokiu oru ir laiku per visus metus.
- sieninė – tai tokia pergola, kuri statoma prie pat namo ar kito pastato sienos. Dažnu atveju pavėsinę norisi turėti prie pat namų. Todėl prie sienos tvirtinama pergolos konstrukcija yra tik iš dviejų kolonų (standartiškai). Itin praktiška ir tai yra vienas iš optimaliausių sprendimų. Taip pat tokia sieninė pergola montuojama kavinės lauko dalyje. Labai naudinga ne tik praplatinant kavinės teritoriją, bet ir norint priimti daugiau lankytojų, kad jie galėtų mėgautis grynu oru ir malonia kavinės atmosfera.
- pakabinama – pergola, kurios konstrukcijoje nėra kolonų, o tik prie pastato sienos pritvirtinamas stogas. Tai ypač puikus pasirinkimas esant mažesnei poilsiui skirtai erdvei ir nesinori jokių „stulpų“. Šitaip daugiau vietos, bet taip pat ir apsisaugoma nuo kaitros ir per didelio saulės spindulių kiekio. Tokios pavėsinės stogas gali būti iš lamelių ar plokščių, kurias, prireikus, galima reguliuoti.
- integruota – šis variantas pasirenkamas, kai pastatas yra neįprasto fasado, kuris leidžia integruoti bioklimatinę pergolą. Dažnai tai yra individualizuoti sprendimai, kuriems, palyginus su kitomis pergolomis, prireikia daugiau ar mažiau medžiagų, ypatingo projektavimo ir kitų neįprastų dalykų. Tačiau rezultatas visada labai džiugina.
Kad ir kokį montavimo būdą pasirinktumėte – tikrai nepasigailėsite, nes kiekvienam vertėtų turėti bioklimatinę pergolą!
Išmanus bioklimatinės pergolės stogas
Kaip ir kiekvienos pavėsinės, taip ir pergolos viena svarbiausių dalių yra stogas. Tik kad pergolos atveju stogas gali būti išties ypatingas. Todėl, kad jame esančias lameles galima valdyti taip, kad būtų reguliuojamas šviesos lygis, kryptis ir oro cirkuliacija. Toks valdymas yra labai patogus, nes yra automatizuotas – valdymo pulteliu, išmaniuoju įrenginiu (telefonu, planšete, kompiuteriu).
Bioklimatinės pergolos stogas gali būti su:
- pasukamomis lamelėmis;
- slankiojančiomis lamelėmis;
- daugiasluoksnėmis plokštėmis PIR.
Kokį variantą pasirinkti? Tai priklausys nuo to, kokios stogo dangos pageidausite – ar reiks, kad stogas būtų nuolatos uždengtas (plokštėmis), o gal norėsite, kad būtų tik dalinai atidengtas (pvz., pasukamos lamelės), o gal norėsite visiškai atidengti? Tuomet geriausiai tiktų pergola su slankiojančiomis lamelėmis.
Dar labai svarbu tai, jog kiekvienas stogo variantas konstruojamas labai tvirtai, kad atlaikytų bet kokias oro sąlygas – stiprų vėją, smarkų lietų, didelę sniego apkrovą. Tad bioklimatinė pergola apsaugos ne tik nuo saulės, bet ir nuo kitų veiksnių.
Dar viena puiki savybė yra lietaus vandens surinkimo sistema, kuri yra integruota į pergolą. Dėl to galima nesijaudinti dėl drėgmės, nes ji tikrai nesikaups.
Iš tiesų pergolos turi gausybę privalumų, kurias galima būtų vardinti be galo ilgai. Tačiau jos gali skirtis atsižvelgiant į pergolos rūšį, stogo ir sienų pasirinkimą.
Nuo ko priklauso bioklimatinių pergolų kaina?
Bioklimatinė pergola – ne itin pigus pirkinys, bet užtat labai vertingas ir praktiškas! Juk ne tik Jums būtų malonu ilsėtis, bet ir nekilnojamo turto vertė žymiai padidėtų, jei ateityje užsimanytumėte parduoti namą.
Bioklimatinės pergolos kaina priklauso nuo kelių kriterijų: projekto, dydžio, pergolos rūšies (laisvai pastatoma, sieninė, pakabinama, integruota), sienų stiklinimo būdo (giljotininio, stumdomo, pakeliamo), stogo tipo (lamelių ar kt.) ir, žinoma, medžiagų pasirinkimo (pvz., stiklo paketas ar grūdintas stiklas, aliuminio profiliai ar mediena). Dar galima rinktis papildomas dalis ir sistemas. Tai yra vandens surinkimo ir nutekėjimo sistema. Taip pat montuojami tinkleliai nuo vabzdžių arba automatizuoti uždengimai nuo smalsių kaimynų žvilgsnių.
Gali būti ir visiškai nestandartiniai sprendimai, kuriuos galima įgyvendinti kartu su Craftsmecca profesionalais! Jų ilgametė patirtis ir atlikti darbai kalba patys už save, tad tikrai įmanoma sukurti unikalią pergolą, kuri išpildys visus Jūsų poreikius ir norus!